Hirdetés

Magyarország 28 év után ismét vb-résztvevő

| 2026. 03. 18. | 12:55:55
A válogatott a hatodik világbajnokságára készülhet.
Magyarország 28 év után ismét vb-résztvevő
Megvan a berlini repülőjegy! (Fotó: MTI)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A magyar női kosárlabda-válogatott 89-74-re legyőzte a házigazda törököket az isztambuli selejtezőtorna keddi zárónapján, ezzel kijutott a szeptemberi, Berlinben sorra kerülő világbajnokságra, és 28 év szünet után vehet részt ismét vb-n.

Völgyi Péter szövetségi kapitány együttese 2024 augusztusában kezdte meg a vb-kvalifikációt, megnyerte a Ruandában rendezett előselejtezőt, ezzel jutott be a közvetlen selejtezőbe.

A török metropoliszban előbb 77-65-re verte a Tokióban olimpiai ezüstérmes japánokat, majd 75-53-ra kikapott a tavalyi Amerika-bajnokságon bronzérmes Kanadától, aztán 71-58-ra alulmaradt az olimpiai bronzérmes és már vb-résztvevő Ausztráliával szemben, vasárnap pedig hosszabbítás után 92-81-re legyőzte Argentínát.

A kijutás már aznap megvalósulhatott volna, de a kanadaiak meglepetésre kikaptak az előzőleg nyeretlen Japántól, így a magyarok vb-részvétele a keddi zárónapon dőlt el. A torna utolsó meccsére maradt a döntés, amelyen a magyar csapatnak győznie kellett a vb-ért, miközben a tavaly Eb-hetedik Törökország már kvalifikálta magát, így tét nélkül játszhatott Juhász Dorkáékkal.

Az isztambuli csatában nem látszott a magyarokon a hatalmas tét, szinte folyamatosan vezettek a nyitónegyedben is, és folyamatosan növelték az előnyüket. Négy és fél perccel a vége előtt 16 pontos előnyben voltak a mieink, így végül könnyed sikerrel - csoportmásodikként - zárták a tornát, és 28 év után ismét kijutott a világbajnokságra.

Eredmény, 5. forduló:
Magyarország-Törökország 89-74 (25-25, 27-16, 14-11, 23-22)
Pontszerzők: Juhász 24, Takács-Kiss 17, Dubei 16, Lelik 10, Aho 9, Turner 8, Varga 4, Dombai 1, illetve Uzun 15, Onar 12, Fitik 11, Burke 10, Cora 6, Gul 5, Topuz 4, Atas 4, Cakir 4, Erdogan 3

Az isztambuli hatos csoportból a kontinensbajnokként már kvótát szerzett Ausztrália mellett három gárda - Magyarország, Törökország és Japán - váltott jegyet a szeptember 4. és 13. közötti, berlini vb-re, ahol a világ legjobb 16 csapata lép pályára.

A magyar női válogatott a hatodik világbajnokságára készülhet, legutóbb, 1998-ban a tizedik helyen zárt. Az eddigi legjobb helyezése az ötödik volt, amelyet 1957-ben szerzett meg Rio de Janeiróban.

További híreink
Borsodban marad a korlátozás
Borsodban marad a korlátozás
Rendkívül magas a tűzkockázat.
A DVTK megtartja erősségét
A DVTK megtartja erősségét
Tíz játékosa már van a csapatnak.
Közpénz a sportban: nagyobb szigort ígérnek
Közpénz a sportban: nagyobb szigort ígérnek
A belügyminiszter négy csapatsportágképvielőivel egyeztetett.
Foci-vb: először adtak piros lapot a száj eltakarásáért
Foci-vb: először adtak piros lapot a száj eltakarásáért
A futballtörténelem során először kapott ilyen vétségért piros lapot egy futballista.
Foci-vb: török könnyek
Foci-vb: török könnyek
A törökök búcsúja nagy meglepetés.
Labdarúgó-vb: az első továbbjutó már megvan
Labdarúgó-vb: az első továbbjutó már megvan
A társházigazda második meccsét is megnyerte.
Miskolc polgármestere garanciákat vár a DVTK-tól
Miskolc polgármestere garanciákat vár a DVTK-tól
Tóth-Szántai József egyeztetést kezdeményezett a klubvezetőkkel.
Magyar dirigál az 1000. világbajnoki mérkőzésen
Magyar dirigál az 1000. világbajnoki mérkőzésen
Újabb mérföldkő ez a 41 éves játékvezető karrierjében.
Rudabányácskáig 1400 kilométert bicikliznek
Rudabányácskáig 1400 kilométert bicikliznek
Kilenc nap alatt kell teljesíteni a távot.
Nyúlcipőt húztak a miskolciak
Nyúlcipőt húztak a miskolciak
Diákok, tanárok, családok és amatőr futók egyaránt rajthoz álltak.
Messi mesterhármassal nyitott
Messi mesterhármassal nyitott
Ezzel minden rekordot megdöntött.
Hosszabbított kiválóságával a DVTK
Hosszabbított kiválóságával a DVTK
Ez egy fontos láncszem a következő szezon csapatépítésében - így az edző.
Megvan a Diósgyőr első igazolása
Megvan a Diósgyőr első igazolása
Az előző szezonban Olaszországban szerepelt.
A csapat egyik legjobbja távozik Miskolcról
A csapat egyik legjobbja távozik Miskolcról
Újabb kosárlabdázó hagyja el a DVTK együttesét.
Két távozó a Diósgyőrtől
Két távozó a Diósgyőrtől
Meghatározó tagjai voltak a csapatnak.
Újabb két légiós távozik a DVTK-tól
Újabb két légiós távozik a DVTK-tól
Kathryn Westbeld és Paula Ginzo is klubot vált.
Két légiós távozik a DVTK-tól
Két légiós távozik a DVTK-tól
Magyar bajnokok és kupagyőztesek.
Messze került a bajnoki cím a Diósgyőrtől
Messze került a bajnoki cím a Diósgyőrtől
Hazai pályán kapott ki a DVTK.
Egy lépéssel közelebb a döntőhöz a Diósgyőr
Egy lépéssel közelebb a döntőhöz a Diósgyőr
Hazai pályán győzött a DVTK HUNTHERM.
Új vezetőedzőt kap a DVTK
Új vezetőedzőt kap a DVTK
A cél továbbra is egyértelmű Miskolcon.
Milica Jovanovic visszatér a DVTK-hoz
Milica Jovanovic visszatér a DVTK-hoz
Sikerült gyorsan megállapodni.
Magyar Péter kormányfő az új köztársasági elnökről
Magyar Péter kormányfő az új köztársasági elnökről
Az sem lenne baj, ha az új államfő kormánytag lenne - mondta.
Gazdaság
Egynapos bezárással tiltakoznak a kisbenzinkutak
Egynapos bezárással tiltakoznak a kisbenzinkutak
A Fidesz-kormány támogatási programot hozott létre, amit a jogutód Tisza-kormány most nem akar végrehajtani - írják.
Az éves hiánycél 90 százalékon – közölte a Pénzügyminisztérium
Az éves hiánycél 90 százalékon – közölte a Pénzügyminisztérium
Az általános forgalmi adóból származó bevétel 55,4 milliárd forinttal maradt el az előző év azonos időszakitól.
Kármán: elkötelezett hazánk az euró bevezetése mellett
Kármán: elkötelezett hazánk az euró bevezetése mellett
A kamatstop jelenlegi formájában októberig marad - közölte.
Hirdetés
A melegek örökbefogadása a parlamenti téma
A melegek örökbefogadása a parlamenti téma
Toroczkai ellene, Magyar mellette.
Hirdetés