Új napi melegrekord született

Megdőlt a napi országos és fővárosi melegrekord június 27-én, szombaton, valamint a legmagasabb napi minimum-hőmérsékleti rekordok is megdőltek vasárnap hajnalban - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.
Azt írták: szombaton a budakalászi állomáson 40,0 Celsius-fokot mértek, ez új legmagasabb napi országos maximum-hőmérséklet, a korábbi 37,5 Celsius-fok volt Örkény állomáson 1994-ben.
Tájékoztattak arról is, hogy Bodán csupán 26,3 Celsius fokig hűlt le a levegő, ez volt a legmagasabb napi minimum-hőmérséklet, ami ugyancsak rekord, az eddigi legmagasabb ilyen értéket, 24,5 Celsius-fokot Győr-Likócson 2019-ben mérték.
Budapesten, Újpest állomáson 39,8 Celsius-fokig emelkedett a hőmérséklet, ami fővárosi napi maximum-hőmérsékleti rekord, a korábbi 36,5 Celsius-fok után, amelyet Budapest Országút állomáson 1935-ben regisztráltak.
Budapest Lágymányoson éjszaka mindössze 24,6 Celsius fokig csökkent a hőmérséklet, a legmagasabb napi minimum-hőmérséklet fővárosi rekordja eddig 24,3 Celsius-fok volt, Lágymányoson 2006-ban.
Vasárnap reggel kilenc órára már jóformán mindenhol elérte a hőmérséklet a 30 fokot, kivéve a délnyugati és északkeleti határvidék néhány részét - közölték a kormányzati tájékoztatási honlapon. Az előrejelzések szerint helyenként megjelenhetnek gomolyfelhők, melyekből elvétve egy-egy zápor is kialakulhat, de felfrissülést ez nem hoz. A szél sem erősödik meg. A hőmérséklet a legmelegebb órákban 35 és 40 fok körül várható.
Ezen a napon eddig 1935-ben, Szerep településen mérték a legmelegebbet, 39,9 fokot. Ez az országos rekord vasárnap várhatóan megdől. A hétfő hajnali órákban 18-22 fokig hűl a levegő - tették hozzá.
Később azt írták: az előzetes adatok szerint új napi melegrekord született Magyarországon június 28-án, vasárnap is. Budakalászon 40,7 Celsius fokot mértek. Az eddigi rekord 39,9 Celsius-fok volt - tették hozzá.
Jelezték, Kékestetőn is meghaladta a hőmérséklet a 30 Celsius-fokot.





























































