Hirdetés

KSH: kevesebben dolgoznak, mint tavaly

MTI | 2025. 11. 28. | 10:58:19
A munkakeresés átlagos időtartama 12 hónapot vett igénybe.
KSH: kevesebben dolgoznak, mint tavaly
Megérkezett a KSH legfrissebb kimutatása (Fotó: Illusztráció/freepik)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

2025 októberében a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 674 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 217 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt – jelentette november 28-án a Központi Statisztikai Hivatal.

A 2025. augusztus-októberi háromhónapos időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma a 15-74 évesek körében 4 millió 672 ezer volt, 31 ezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban. A férfiak körében a foglalkoztatottak száma 24 ezerrel, 2 millió 467 ezerre mérséklődött, míg a nők körében lényegében nem változott, 2 millió 205 ezret tett ki.

A hazai elsődleges munkaerőpiacon 4 millió 493 ezer fő dolgozott, 45 ezerrel kevesebb az előző év azonos időszakában mértnél. A közfoglalkoztatottak száma 74 ezer fő, a külföldön dolgozóké pedig 105 ezer volt.

Foglalkoztatottság, 2025. augusztus–október (Fotó: KSH)

A jelentés szerint a 15-64 évesek körében a népesség és a foglalkoztatottak számának egyidejű csökkenése mellett a foglalkoztatási ráta gyakorlatilag nem változott, 75,3 százalék volt. Ez az érték a férfiak esetében 78,7 százalékot, a nők körében pedig 71,8 százalékot mutatott.

A 15-74 éves munkanélküliek átlagos száma 223 ezer volt az augusztus-októberi időszakban, a munkanélküliségi ráta pedig 4,6 százalék volt.

A férfi munkanélküliek száma 119 ezer, a nőké 104 ezer volt. A ráta a férfiak esetében 4,6, a nők körében 4,5 százalék volt, gyakorlatilag megegyezett az előző év augusztus és október közötti értékkel.

A KSH adatai szerint a munkakeresés átlagos időtartama 12 hónapot vett igénybe, a munkanélküliek 44,9 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje keresett állást, miközben 32,6 százalékuk már legalább egy éve nem talált munkát.

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adminisztratív adatai szerint a nyilvántartott álláskeresők létszáma 2025. október végén az egy évvel korábbihoz képest 2,4 százalékkal, 221 ezerre mérséklődött.

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
További híreink
A munkáltatók fele béremelést tervez
A munkáltatók fele béremelést tervez
Ez derül ki egy friss kutatásból.
Ennyivel emelkedik a minimálbér
Ennyivel emelkedik a minimálbér
Orbán Viktor bejelentette.
Ha nincs adótartozása, lehet „komája”
Ha nincs adótartozása, lehet „komája”
Jelentősen meggyorsíthatja az ügyintézést.
Hamarabb jön a postás a decemberi nyugdíjjal
Hamarabb jön a postás a decemberi nyugdíjjal
800 ezren ma is készpénzben kapják a járandóságukat.
Baktériummal fertőzött halat hívott vissza az Auchan
Baktériummal fertőzött halat hívott vissza az Auchan
A liszteriózist nehéz megkülönböztetni egyéb élelmiszer-fertőzésektől.
Emlékérmen Kapu Tibor és Cserényi Gyula
Emlékérmen Kapu Tibor és Cserényi Gyula
A magyar űrrepülés előtt tiszteleg a jegybank.
A főutakon emelkednek a díjak – a kamionok számára
A főutakon emelkednek a díjak – a kamionok számára
A bírság összege is változik januártól.
Kókuszos kekszet hívott vissza a SPAR
Kókuszos kekszet hívott vissza a SPAR
Fémdarabok lehetnek benne.
Életbe lépett az újabb árrésstop
Életbe lépett az újabb árrésstop
További 13 termékre terjesztették ki az intézkedést.
Hirdetés
Hirdetés